msi bluetooth adaptéry

bluetooth pc2pc transceiving key & btoes - bluetooth usb dongle

když jsem se rozhodl koupit nějaký usb bt adaptér, uvažoval jsem o 2 typech od msi. jedním byl bluetooth pc2pc tranceiving key a druhým btoes bluetooth usb dongle.

klikni pro detail...

rozdíl velikostí těmchto dvou usb/bt adaptérů je patrný na první pohled.

klikni pro detail...

klikni pro detail...

větší z obou adaptérů tranceiving key v balení obsahuje samotný adaptér, manuál v tištěné podobě(quick users guide), cd s ovladači a manuálem v elektroniké podobě a krátký prodlužovací kablík usb

klikni pro detail...

druhý, menší btoes má v balení stejně jako jeho větší bráška manuál a cd. jen místo prodlužovacíko kablíku má šňůrku pro zavěšení na krk.

klikni pro detail...

nejnovější ovladače na cédéčku nehledejte. najdete je na webu výrobce http://www.msi.com.tw/

rozdíl mezi oběma adaptéry není jen ve velikoati ale i ve výstupním výkonu a jím ovlivněném dosahu

 tranceiving key (MS-6967)btoes (MS-6970)
HW InterfaceUSBUSB
Bluetooth SpecifikaceVer. 1.1Ver. 1.1
Propustnostcca 723Kbps (datové kanály) cca 723Kbps (datové kanály)
Napájení5V z USB5V z USB
Dosahaž 200M v otevřeném prostoruaž 30M v otevřeném prostoru
teplotaskladovací: -10˚C~+70˚C
provozní: -10˚C~+70˚C
skladovací: -20˚C~+100˚C
provozní: 0˚C~+70˚C
třída výstupního výkonuBluetooth Power Class 1Bluetooth Power Class 2
výstupní výkon+18dBm (Max.)+6dBm (Max.)
cistlivost přijímačelepší než -90dBm s BER < 0.1%lepší než -82dBm, BER< 0.1%
max. vstupní úroveň-20dBm-5dBm
podporované osWindows® 2000/ME/98/XPWindows® 2000/ME/98/XP
podporované profilyGeneric Access Profile / Service Discovery Profile / Serial Port Profile / Dial-Up Networking Profile / Fax Profile / LAN Access Profile / Generic Object Exchange Profile / File Transfer Profile/ Object Push Profile / Synchronization ProfileGeneric Access Profile/Service Discovery Profile/Serial Port Profile/Dial-Up Networking Profile/Fax Profile/LAN Access Profile/Generic Object Exchange Profile/File Transfer Profile/Object Push Profile/Synchronization Profile/Personal Area Network Profile/Hard Cable Replacement Profile
cena včetně DPHcca 900 Kčcca 700 Kč

dosah udávaný výrobcem se mi nezdá, ale asi jsem neměl ty ideální podmínky, které měl při testování výrobce :o)

SW dodávaný na cd jsem neinstaloval, proto nevím zda je podpora "Audio Gateway / Headset Profile" již v sw dodávaném na cd, ale obě verze softu na stránkách výrobce jak nejnovější 1.4.2.10, tak i verze 1.3.1 tento profil podporují. Je tedy možné použít přes usb/bt adaptér audiosystém počítače jako hadsfree k mobilu - audio gateway profil (vyzkoušeno s p900 od sony-ericsson) a je také možné použít BT handsfree - headset profil jako mikrofon a sluchátka k počítači (to mám vyzkoušené se sony-ericsson HBH-65).

Tady je kompletní seznam profilů podporovaných profilů po nainstalování jedné z výše uvedených verzí: Generic Access Profile, Serial Port Profile, Profile Fax Profile, LAN Access Profile, Generic Object Exchange Profile, Object Push Profile, File Transfer Profile, Dial-up Network Profile, Synchronization Profile, Audio Gateway / Headset Profile, Personal Area Networking Profile, Hardcopy Cable Replacement Profile

ještě malá poznámečka k nejnovějšímu softu: pro jeho používání je nutno pro každý usb/bt adaptér získat z vebu autorizační klíč. procedura získání klíče je jednoduchá a rychlá a je popsána na webu výrobce na stránce s ovladači.

Vzhledem k tomu, že můj telefon i headset mají dle mého názoru bt class2 a tudíž bych s adaptérem, který by měl class1 většího dosahu stejně nedocílil (zkoušel jsem to s oběma adaptéry a dosah byl stejný), rozhodl jsem se vzhledem k menším rozměrům a příznivější ceně pro btoes.

klikni pro detail...

komentáře

15.04.2005 20:36:35
jsem zatímnadmíru spokojený.jediné, co mi vadí je absence češtiny softu. sice už dávno vím, jak na to, ale čeština je čeština.
pett
celkem komentářů: 1